Dünya literatürüne Turkish Delight yani Türk Lokumu adıyla girmiş olan bu teknik, 1989’da Dr. Onur Erol tarafından geliştirilmiştir. Dr. Onur Erol tarafından geliştirilen Türk Lokumu tekniği estetik rinoplasti ameliyatlarında devrim niteliğinde bir gelişme olarak, yeni bir dönemin başlamasını sağlamıştır.

Hastadan çıkartılan kıkırdağın atılmadığı, burun sırtı ve ucunda kullanılmak üzere Türk Lokumu hazırlanmak üzere kullanıldığı Türk Lokumu tekniği, operasyon sonrası oluşabilecek kusurları asgariye indirmekte ve doğal görünen bir burun oluşturma şansını da büyük oranda arttırmaktadır. Günümüzde dünyanın dört bir yanında, pek çok estetik cerrah tarafından kullanılan bu tekniği Onep ekibindeki tüm estetik cerrahlar çok iyi bilmekte ve kendi hastalarında da başarıyla uygulamaktadır. Davet edildiği kongreler ve canlı yayınlanan ameliyatlar sayesinde Prof. Dr. Onur Erol, kendi geliştirdiği Türk Lokumu tekniğini binlerce kişiye tanıtmıştır.

İlk Turkish Delight (Türk Lokumu) tekniği ile burun estetik ameliyatı 1996 yılının Ocak ayında bir hastaya yapılmıştır. Turkish Delight tekniği ile burun ameliyatı 2014’te 25. yılını kutlandı. İlk ameliyat olan hasta ile Onur Erol bir araya gelerek küçük bir kutlama yapıldı. Ve hastamıza Turkish Delight ile ilgili düşüncelerini sorduk. Özel kutlama ve röportaj videosunu izlemek için tıklayınız. 

burun-estetik-ameliyat-fiyatı                                                        (Prof.Dr. Onur Erol ve ilk Turkish Delight tekniği ile burun ameliyatı yapılan hasta)

1999

7th Congress of the Polish Society of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery Wroclaw, Poland 27-29 Mayıs 1999

Dr. Erol aşağıdaki konularda konuşma yapmak üzere davet edildi.

“Circumareolar Mastopexy vs. Vertical Mammoplasty”

“Turkish Delight a Pliable Graft Rhinoplasty”

“Combination CO2 and Erbium Laser in Face Rejuvenation”

Dr.Erol tarafından geliştirilen “Turkish Delight in Rhinoplasty”ameliyatı tarihi Polinica Hastanesinde kendisi tarafından yapılıp canlı olarak yayınlandı ve katılımcılar tarafından izlendi.

International Consortium of Aesthetic Plastic Surgeons in the Carolinas, USA 5-8 May 1999

Prof.Dr. Onur Erol; “Circumareolar Mastopexy vs. Vertical Mammoplasty” ve “Correction of Secondary Nasal Deformity” konulu iki ayrı sunumda bulundu.

Onur Erol Burun Estetiği Sene 1999Onur Erol Burun Estetiği Sene 1999

2000

THE FRENCH SOCIETY OF PLASTIC SURGEONS, 23-26 EKİM 2000,Paris 

Dr. Erol aşağıdaki konularda prezentasyon sundu.

 • “The Turkish Delight : A Pliable Graft for Primary Rhinoplasty” 

AMERICAN SOCIETY OF PLASTIC SURGERY (ASPS) 14-18 EKİM 2000, Los Angels 

Dr. Erol aşağıdaki konularda prezentasyon sundu .

 • “The Turkish Delight : A Pliable Graft for Primary Rhinoplasty”,
 • “Brow Suspension”

Onur Erol Türk LokumuOnur Erol Türk Lokumu

2001

American Society of Plastic Surgeons – Orlando, USA , 3 – 7 November 2001

Prof.Dr. Onur Erol aşağıdaki konularda 2 adet bilimsel bildiri sundu.

Tıp Rhinoplasty in Broad Noses, New Technique

Simultaneous Total Nose and Upper Lip Reconstruction with Prefabricated Composite Cartilagino-Cutaneous Flap. Providing Something Extra In Volumetric Midfacial Rejuvenation

Transatlantic Contributions isimli panelde Panel Konuşmacısı olarak; aşağıdaki konuda bir sunum yapmıştır.

Volumetric Midfacial Rejuvenation

European Societies of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery, European Section of IPRAS, 9th Congress ESPRAS , Roma , İtalya 16 – 19 Eylül 2001

Prof.Dr. Onur Erol Rhinoplasty panelinde aşağıdaki konularda sunumda bulunmuştur. Rhinoplasty with the Turkish Delight Brow Suspension

Rhinoplasty Society Congress NewYork, USA 3 – 9 May 2001 Prof. Dr. Onur Erol Rhinoplasty Society Kongresinde

“The Use of Diced Cartilage (Turkish Delight) in the Repair of Secondary Nasal Deformities” konulu sunumda bulunmuştur.
Prof. Dr. Onur ErolProf. Dr. Onur ErolProf. Dr. Onur ErolProf. Dr. Onur Erol

2002

3rd Central European Advanced Course on Aesthetic Plastic Surgery and Czech National Symposium with International Participation ,PRAG, 23-26 September 2002

Prof.Dr. Onur EROL Prag da katıldığı kongrede;1-Liposuction2-Body contouring3-Additioual techniques in male face4-New trend in male rejuvenation5-Turkish Delight technique in rhinoplastyKonularında 5 ayrı sunumda bulunmuştur.

 

71th Annual ASAPS Scientific Meetig and Rhinoplasty Society Las Vegas, USA , 24 April- 4 June 2002

Rhinoplasty Society kongresinde; “Tip Rhinoplasty in Broad Noses New Technigue”konulu bir sunum vermiştir.ASAPS Kongresinde ;1. Tip Rhinoplasty in Broad Noses2. Panel Presentation: Soft Tissue Fillers3 Course : A Personel Approach to Facial AugmentationKonulu 3 ayrı sunumda bulunmuştur.

2003

48eme Congres National Sofcpre Societe Francaise De Chirurgie Plastique Reconstructrice Et Esthetique Paris – Fransa – 26-28 KASIM 2003 

Prof. Dr. Onur Erol, katıldığı kongre’de düzenlenen Rhinoplasty oturumunda; “New Approaches in Treatment of the Broad Noses” konulu sunumda bulunmuştur.

ULUSLARARASI ESTETİK PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ – ISAPS COURSE – 05-06 Eylül 2003, LUGANO – İSVİÇRE Prof. Dr. Onur Erol davetli olarak bulunduğu kursta; “New Techniques in Rhinoplasty for Broad Noses” konulu sunumda bulunmuştur. ULUSLARARASI PLASTİK, REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ KONGRESİ (IPRAS) –10 – 15 Ağustos 2003, SİDNEY – AVUSTRALYA Prof. Dr. Onur Erol, Sidney-Avusturalya’da yapılan davetli konuşmacı olarak bulunduğu 13. IPRAS – Uluslararası Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongresi’nde düzenlenen iki panelde iki ayrı konuda konferans vermiştir. ULUSLARARASI PLASTİK, REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ KONGRESİ – 8-11 Haziran 2003, YAROSLAVL / RUSYA Prof. Dr. Onur Erol, davetli konuşmacı olarak katıldığı kongrede; “Turkish Delight” ve Anterior Otoplasty konularında konferans vermişir.

RHINOPLASTY DERNEĞİ – 8. YILLIK TOPLANTISI- 15 MAYIS 2003, BOSTON – ABD Prof. Dr. Onur Erol, Boston’da düzenlenen kongrede yapılan panele davetli konuşmacı olarak katılmış ve “Utilization of sandwich graft of diced and carved costal cartilage in the correction of secondary nasal deformity”. konulu sunumda bulunmuştur. ISAPS – Internetional Post – Graduate Course , 24-26 April,2003, Mexico City, MEXİCOProf. Dr. Onur Erol; 1. Volumetric Reshaping Of The Face2. New Scope in Rhinoplasty : Easy And Effective Ways To Achieve Best Resultskonularında sunumda bulunmuştur.

IV.ULUSLARARASI PLASTİK CERRAHİ SEMPOZYUMU – 21- 23 Mart 2003, SAO PAOLO – BREZİLYA 

Prof. Dr. Onur EROL, davetli konuşmacı olarak katıldığı kongrede “Turkish Delight” ile ilgili bilimsel sunum verdi ve Live Surgery (Canlı yayında ameliyat) “Turkish Delight Ameliyatı” yaptı.

2004

ISAPS- Post Graduate Courses (Jaipur,HİNDİSTAN) – 28-30 Kasım 2004

Prof.Dr.Onur Erol, davetli olarak katıldığı ISAPS – Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (International Society of Aesthetic Plastic Surgery) düzenlediği kursta ;“Autologous volumetric shaping of the face – Surgical and Non-surgical Approaches” konulu sunumda bulunmuştur. Ayrıca Rhinoplasty Panelinde Oturum Başkanı olarak bulunmuştur.

CONGRESS OF SURGEONS – MOSKOVA – 4-5 Haziran 2004Prof. Dr. Onur EROL Türk Lokumu adlı özel burun estetiği yöntemini Moskova’daki meslektaşlarına anlatmak ve ameliyatla göstermek için şeref konuğu olarak davet edildi.4-5 Haziran tarihleri arasında Moskova’da düzenlenmiş olan “Estetik Rhinoplasty Kursu’nda ” Prof. Dr. Onur Erol canlı yayında ameliyat yaparak yöntemini gösterdi.Prof.Dr.Onur EROL Bu kursta kendi geliştirdiği ve dünya tıp literatürüne “Turkish Delight (Türk Lokumu)” adıyla geçen burun ameliyatı tekniğini iki hastaya uyguladı. Bu uygulama kursa katılan tüm plastik cerrahlara dev ekrandan yansıtılarak, teknik öğretildi. Prof.Dr.Onur Erol, Rusya’nin farklı yerlerinden gelen 200’den fazla Plastik cerrah tarafından ilgiyle izlendi.

 

EURAPS – Genoa , Italya – 27-29 Mayıs 2004Prof. Dr. Onur Erol, EURAPS’ın (Avrupa Estetik Plastik Cerrahlar Derneği) Yıllık 15. toplantısında“Tip Rhinoplasty in Broad Noses: New Technique utilising moldable dice cartilage and suspension of alar base” konulu sunumda bulunmuştur.THE COUPURE SEMINARS 4th EDITION – Controversies, Art and Technology in Facial Aesthetic Surgery – 6-7 Mayıs 2004, BelçikaProf. Dr. Onur Erol, davetli olarak katıldığı kongrede, iki konuda sunumda bulunmuştur.“New advances in Turkish Delight Technique in Primary and Secondary Rhinoplasty” “Scarless Facial Rejuvenation with volumetric shaping and suture suspension technique” 

The Rhinoplasty Society, – Vancouver, British Columbia, Canada – 15 Nisan 2004

Prof. Dr. Onur Erol, katıldığı kongrede düzenlenen oturumda,“The Utilization Of Diced And Block, Preserved Costal Cartilage Homograft (TutoplastR) For Nasal Augmentation” konulu sunumda bulunmuştur.

2005

Türk Plastik Cerrahi Derneği 27. Ulusal Kongresi, 2005 Konya

14-17 Eylül tarihleri arasında Konya’da düzenlenen Türk Plastik Cerrahi Derneği 27. Ulusal Kongresi’ne Prof.Dr.Onur EROL Sekonder Rinoplasti panel başkanı ve konuşmacı olarak katılmıştır.

10.Avrupa Plastik Cerrahi Kongresi ( ESPRAS ), 2005 Viyana / AVUSTURYA

30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Avusturya / Viyana’da düzenlenen 10.Avrupa Plastik Cerrahi Kongresi’ne ( ESPRAS) Prof.Dr. Onur EROL dört ayrı konuda sunum yaparak katılmıştır. Bu sunumlarda biri de “Kalın Burunda Yeni Teknikle Yaptığı Estetik Burun Operasyonunu” Sunarken

2006

Türk Plastik Cerrahi Derneği 28. Ulusal Kongresi, 20 – 23 Eylül 2006, Ankara – Türkiye

Rhinoplasty ile ilgili sunum yapılmıştır.

18. Uluslararası Estetik&Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) Kongresi, 1-6 Ağustos 2006, Rio De Janeiro, Brezilya

Bu yıl, 1-6 Ağustos tarihleri arasında, Rio de Janeiro’da 18.’si düzenlenen Estetik ve Plastik Cerrahi Kongresi’ne konuşmacı olarak, ve Turk lokumu tekniği ile canlı ameliyat yapmak üzere davet edilen Erol’un, canlı olarak gerçekleştirdiği ameliyatı, dünyanın farklı yerlerinden gelen 2060 cerrah, 4 dev ekran eşliğinde büyük bir ilgiyle izledi.Prof. Dr. Erol’un 1989 yılında geliştirdiği ve dünya tıp literatürüne ”Turkish Delight – Türk Lokumu” tekniği olarak giren rinoplasti tekniğiyle hastanın burnunu düzeltmesinin yanı sıra, küçük olan çenesini de karnından alınan yağlarla büyüterek, profilini düzgün hale getirildi.Bu uygulama sırasında ”Turkish Delight- Türk Lokumu” terimi sıkça kullanıldığından, ülkemizin tanıtımına da katkı sağlamıştır. Kongreyi takıbeden günlerde bir çok yabancı cerrah,Dr. Onur Erol’u İstanbul’da ziyaret edip tekniği daha derinlemesine öğrenmek için talepte bulunmuştur.

 

4th Central European Advanced Course on Aesthetic Plastic Surgery and Czech National Symposium with International Participation, 18-20 Mayıs 2006, , Çek CumhuriyetiProf.Dr. Onur Erol 17-20 Mayıs tarihleri arasında davetli olarak gittiği Prag’da düzenlenen kongrede ;AbdominoplastyButtock SuspensionRhinoplasty konulu sunumlar yapmıştır.

85. American Association of Plastic Surgeons (AAPS) Toplantısı, 06-09 Mayis 2006, South Carolina, ABDProf.Dr.Onur Erol 6-9 Mayıs tarihleri arasında Amerikan Plastik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği kongre’de“Tip Rhinoplasty in Broad Noses: New Techniques Utilizing Moldable Diced Cartilage and Suspension” konulu sunumu yapmıştır.

 

The American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS) Kongresi, 21-26 Mayıs 2006, Orlando, ABD

Prof.Dr.Onur Erol 21-26 Nisan tarihleri arasında Orlando’da düzenlenen The American Society for Aesthetic Plastic Surgery’de“Tip Rhinoplasty in Broad Noses: New Techniques Utilizing Moldable Diced Cartilage and Suspension”konulu sunumu yapmıştır.

 

Mediterranean Society of Aesthetic Plastic Surgery, 7-9 Nisan 2006, Nice, France

Prof.Dr. Onur Erol 7-9 Nisan 2006 tarihleri arasında davetli konuşmacı olarak katıldığı Akdeniz Estetik Plastik Cerrrahi Kongresi’nde kendi geliştirdiği tekniklerle burun ve meme ameliyatları hakkında konferans vermiş ve bir oturuma da başkanlık yapmıştır.

 

Uluslararası Estetik&Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) Güney Afrika Kursu, 18-21 Mart 2006, Capetown, South Africa

Prof. Dr. Onur Erol, ISAPS – Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin 18 – 21 Mart 2006 tarihleri arasında Güney Afrika’ da düzenlediği Eğitim kursuna davetli olarak katılmıştır. Dr. Erol bu Eğitim Kursunda, 2 tanesi burun, 1 tanesi meme estetiğiyle ilgili olmak üzere 3 konuda sunum yapmış ve bir oturumda da moderatör olarak bulunmuştur.

 

23. Dallas Rinoplasti Sempozyumu, 9-12 Mart 2006, Dallas, ABD

Dr. Onur Erol 10-12 Mart 2006 tarihleri arasında Dallas-Texas’ta gerçekleşen, 23rd Dallas Rhinoplasty Symposium’a onur konuğu olarak davet edilmiştir. Kendi geliştirdiği yöntem olan Turkish Delight konulu sunumda bulunmuştur; ayrıca 5 panele katılmış ve 1 video gösteriminde bulunmuştur.Ayrıca, 09 Mart 2006 tarihinde Dallas Rhinoplasty Symposium’un bir gün öncesinde düzenlenen Dallas Cosmetic Surgery Symposium’a yine davetli olarak katılmış ve Yüz rejuvenasyonu konulu sunumda bulunmuştur.

2007

Plastic Surgery at the Red Sea International Symposium, Mart 2007, Eilat / İsrail

İsrail Eilat’ta 13-17 Mart 2007 tarihleri arasında gerçekleşen “Plastic Surgery at the Red Sea International Symposium”’a davetli konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Onur Erol, bu sempozyumda, yaratıcısı olduğu rhinoplasti tekniği “Turkish Delight” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Bu sunumu katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ile izlendi.

The American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS) Nisan 2007, New York/ A.B.D.

19–24 Nisan tarihleri arasında, Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ASAPS) toplantısına katılan Prof. Dr. Onur Erol bu toplantı kapsamında, önce başkanı olduğu “ASAPS Uluslararası Komitesi” toplantısını yönetti. Ardından, 23 Nisan’da ASAPS’ın “The Aesthetic Meeting 2007” toplantısı kapsamında yapılan “Difficult Primary Rhinoplasty” konulu panele davetli konuşmacı olarak katıldı.

ISAPS “Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği” – Mayıs 2007 Seul / KORE (“International Society of Aesthetic Plastic Surgery”

Prof Dr. Onur Erol, davet edildiği “ISAPS Postgraduate Educational Course 2007” kapsamında, Kore-Seul’de 28 Mayısta “Detailed Turkish delight technique in primary rhinoplasty” konulu bir sunum yaptı. 29 Mayıs’ta ise “Surgical options in rejuvenation of the upper third of the aging face” ve Turkish delight technique in the correction of secondary nasal deformities and broad nose” konularında sunumlar gerçekleştirdi.

CATFAS II, “Controversies, Art and Technology in Facial Aesthetic Surgery” Plastic Surgery Educational Course, Eylül, 2007 Gent BELÇİKA

Prof.Dr. Onur Erol 20–23 Eylül 2007 tarihleri arasında Belçik’nın Gent şehrinde gerçekleştirilen CATFAS II, “Controversies, Art and Technology in Facial Aesthetic Surgery 2007” Plastik Cerrahi Eğitim Kursu’na, ( Live Nose Surgery ) canlı yayında ameliyat yapmak ve “Rhinoplasty in Facial Rejuvenation” konusunda bir konferans vermek üzere davetli olarak katılmıştır.48 ülkeden 300 Plastik Cerrahın katıldığı kursta konuşmacıların hepsi, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ünlü plastik cerrahlardı. Prof. Dr. Onur Erol’un sunumu ve yaptığı ameliyat, katılımcılar tarafından yoğun ilgi ve beğeni topladı.

2008

Dünya literatürüne Turkish Delight yani Türk Lokumu adıyla girmiş olan bu teknik, 1989’da Dr. Onur Erol tarafından geliştirilmiştir. Dr. Onur Erol tarafından geliştirilen Türk Lokumu tekniği estetik rinoplasti ameliyatlarında devrim niteliğinde bir gelişme olarak, yeni bir dönemin başlamasını sağlamıştır.

Hastadan çıkartılan kıkırdağın atılmadığı, burun sırtı ve ucunda kullanılmak üzere Türk Lokumu hazırlanmak üzere kullanıldığı Türk Lokumu tekniği, operasyon sonrası oluşabilecek kusurları asgariye indirmekte ve doğal görünen bir burun oluşturma şansını da büyük oranda arttırmaktadır. Günümüzde dünyanın dört bir yanında, pek çok estetik cerrah tarafından kullanılan bu tekniği Onep ekibindeki tüm estetik cerrahlar çok iyi bilmekte ve kendi hastalarında da başarıyla uygulamaktadır. Davet edildiği kongreler ve canlı yayınlanan ameliyatlar sayesinde Prof. Dr. Onur Erol, kendi geliştirdiği Türk Lokumu tekniğini binlerce kişiye tanıtmıştır.

2009

2010

12-13 Kasım 2010 RHINOPLASTY in SEVILLA 2010/International Meeting (Burun Estetik Cerrahi Kongresi), Sevilla-Ispanya

İki panel de;

NASAL TIP SURGERY PANEL de “Shape, Rotationi Projection. Managment of Alar Cartilages. Alar Base Reduction” DORSUM SURGERY PANEL de “Augmentation and Reduction. Mantaining Dorsal Aesthetic Lines in Rhinoplasty. Spreader Grafts: types, why, When.” ana başlıkları ile burun estetik cerrahi konularında sunumlar yapmış.

VİDEO SURGERY bölümünde 30 dakikalık “Primary and Secondary Rhinoplasty” konu başlığı ile kendi geliştirdiği burun estetik ameliyatı tekniğini daha önceden yaptığı bir ameliyata ait video ile meslektaşlarına anlatmıştır.

Onur Erol’un yaptığı panel konuşmaları ve canlı ameliyat video sunumu büyük bir ilgi ve beğeni ile izlenmiştir.Ülkemizi de büyük başarılarla temsil ettiği estetik cerrahi kongresi bitmiş ve İstanbul’a dönmüştür.ONEP estetik cerrahi kliniğinde hastalarını görmeğe ve ameliyatlarını yapmaya başlamıştır.

 

22-23 Nisan 2010 THE RHINOPLASTY SOCIETY Toplantısı, Washington

Sunum: CL Nose repair with Simultaneous Rhinoplasty

Panelist: My bad rhinoplasties- how to avoid secondary rhinoplasty

22-27 Nisan 2010 AESTHETIC MEETING 2010 , Washington

Katılımcı.

14-19 Agustos 2010 –20th ISAPS Kongresi, San Fransisco

Panelist: Aesthetic Reconstructive Surgery, Nose. (Dorsal Augmentation & Tip Shaping Surgery)

23-26 Eylül 2010 ISAPS Course CHINA, Xian,

Turkish Delight Technique for Primary and Secondary Rhinoplasty

2011

2-4 Haziran 2011 22. EURAPS Kongresi, Yunanistan,Mykonose

“Kıkırdak Enjektörü ile Estetik Burun Ameliyatı” konusunda sunum “Turkish Delight Tekniği ile Burun Ameliyatı” konusunda video sunumuyla bir konferans vermiştir.

05 – 15 Mayıs 2011 Rinoplasti Kongresi ve Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Kongresi, Boston/A.B.D.

“Kalın Burunlarda Estetik Burun Ameliyatı” konusunda 30 dakikalık videolu eğitim kursu vermiştir.

2012

26-30 Ekim 2012 Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (American Society of Plastic Surgeons) “Plastik Cerrahi Kongresi (Plastic Surgery The Meeting)”, Amerika, New Orleans Prof. Dr. Onur Erol Estetik burun ameliyatları ile ilgili kendisinin geliştirdiği teknik olan Diced Cartilage ile estetik burun ameliyatı konusunda

“Injection of Compressed Diced Cartilages in Correction of Primary & Secondary Rhinoplasty: A New Technique” başlıklı sunumda bulunmuştur.

 

03 Mayıs 2012 Rhinoplasty Derneği Kongresi, Kanada, Vancouver Prof.Dr. Onur Erol Kendi geliştirdiği teknik olan “Buruna Yağ Enjeksiyonu” konusunda bir sunum yapmıştır. Rhinoplasty Derneği tarafından düzenlenen kongrede Rhinoplasty Derneği Genel Sekreteri seçilmiştir.

2013

INTERNATIONAL CONSORTIUM OF AESTHETIC PLASTIC SURGEONS (ICAPS), SİNGAPUR 

Prof04-11 Mayıs 2013, I.Dr. Onur Erol dernek başkanlığını yaptığı kongrede.

 •  “Eğri Burun da Estetik Burun Ameliyatları”
 • “Yanık Skarlarının Micro yağ Enjeksiyonu ve Fraksel Lazer ile tedavisi” konularında sunum yapmıştır.

25- 27 Nisan 2013, INTERCONTINENTAL RHINOPLASTY COURSE, İzmir – Turkey

Prof.Dr. Onur Erol  “Onur Konuğu” olarak davet edildi. Kursta “Turkish Delignt Tekniği ile Burun Estetik Ameliyatlarını ve Geç Sonuçları” konusunda bir saatlik bir sunum yapmıştır.

11 Nisan 2013, THE RHINOPLASTY SOCIETY 18th Annual Meeting, New York, USAProf. Dr. Onur Erol Rhinoplasty Derneği kongresine katılmıştır. Kongrede iki farklı konuda sunum yapmıştır.

 • “Eğri Burunların Tedavisi” 
 •  Onur Erol’un kendisine ait teknik olan “Turkish Delight Tekniği ile Estetik Burun Ameliyatı Yapılan Hastaların Geç Sonuçları” konusunda Panel konuşması yapmıştır.

Ayrıca Onur Erol  Rhinoplasty Society Vice President (ikinci başkan) seçildi.

2014

17-22 Eylül 2014, ISAPS Meeting – Rio, Brezilya

Prof.Dr. Onur Erol’un davetli konuşmacı olarak katıldığı ve  2200 Estetik Cerrahın katılımı ile gerçekleşen Dünya Estetik Cerrahi Kongresi, Master Class Kursunda “Rhinoplasty – Turkish Delight” konusunda 1 saatlik bir sunum yapmıştır. Onur Erol’un yaptığı sunum ve burun ameliyatı sonuçları Estetik Cerrahlar tarafından büyük beğeni ve ilgi toplamıştır.

 

23 Nisan 2014, Rhinoplasty Society Meeting, San Francisco, U.S.A. 

Prof. Dr. Onur Erol , Rhinoplasty Society Kongresinde burun estetiği konusunda bir sunum yapmıştır.

 •  “Correction of Severe Secondary Nasal Deformities”                                

Onur Erol bu kongrede “Seçilmiş Başkan” olarak seçilmiştir.

Rhinoplasty Society Başkanı olarak seçilmiştir.

2015

27 NİSAN-1 MAYIS 2015, ICAPS KONGRESİ, SEVİLLE,İSPANYA
ICAPS Derneği tarafından düzenlenen kongreye katılan Prof.Dr. Onur Erol iki tanesi burun konusunda olmak üzere üç farklı sunum yapmıştır. Burun ile ilgili yaptığı sunumları;

* Secondary rhinoplasty on severe nasal deformities. (Sekonder Rinoplasty’de aşırı burun deformitelerinin düzeltilmesi konusunda)

* Compressed diced cartilage injection in primary and secondary rhinoplasty- nine years follow up . (Doğranmış kıkırdak enjeksiyonu ile yapılan rhinoplasty ve sekonder rhinoplasty ameliyatları, alınan sonuçlar ve 9 yıllık takibi)

14 MAYIS 2015, THE RHİNOPLASTY SOCİETY ve ASAPS KONGRELERİ, MONTREAL-KANADA

Prof.Dr. Onur Erol The Rhinoplasty Society tarafından düzenlenen kongreye katıldı.

1996 yılında dernek kurulduğundan itibaren sadece Amerikanlı plastik cerrahların Başkanlık yapabildiği Rhinoplasty Society’ye Onur Erol başkan oldu. Böylece Onur Erol derneğe Amerika dışından başka bir ülkeden ilk başkan olmuş oldu. 

Ayrıca Onur Erol kongrede burun ile ilgili bir sunum yaptı;

 • Injection” of Compressed Diced Cartilage in the Correction of Secondary and Primary Rhinoplasty: Nine Years’ Experience (Onur Erol’un geliştirdiği ve patentini aldığı kıkırdak enjektörü ile bozulmuş burunların burun estetiği ve 5-10 yıl  sonrası aldığı sonuçları )

Onur Erol Rhinoplasty Society Başkanlık görevini  devralırken

Onur Erol Rhinoplasty Society Başkanlık görevini eski başkandan devralırken


onur erol burun estetiği

    Onur Erol Rhinoplasty Society Kongresinde sunumunu yaparken

Prof.Dr. Onur Erol ASAPS derneği tarafından düzenlenen kongrede ise;

 • Immediate Expansion and Cartilage Graft for Correction of Severe Secondary Nasal Deformity (aşırı sekonder burun deformitelerinin düzeltilmesi için kıkırdak graft kullanımı) konulu bir sunum yaptı.
turkish delihgt burun estetik ameliyatı

ASAPS Kongresinde sunum yaparken