Burun Revizyonu

Yeni bir burun estetiği ameliyatından ziyade ameliyat sonrası iyileşme sürecinde oluşabilecek minik kusurların giderilmesi demek olan estetik burun revizyonu, bazı hastaların burun direğine sadece küçük bir kıkırdak ilave edilmesi kadar basit bir işlemdir. Burun çöküntülerini gidermek için yapılan mikro yağ enjeksiyonları da burun revizyonu işlemlerine dahildir. 5-15 dakika gibi, çok kısa süren revizyon işlemleri, küçük lokal rötuşlardan oluşmaktadır. Küçük rötuşlar söz konusu olduğu için burun revizyonunu, burun ameliyatı veya sekonder ameliyat olarak nitelendirmek mümkün değildir.

Burun ameliyatından sonra burnun tam olarak iyileşmesi ve nihai şeklini alması için bir yıl kadar geçmesi lazımdır. Bu da, burun revizyonuna ihtiyaç olup olmadığının söylenmesi için bir yıl kadar süren bu iyileşme sürecinin tamamlanması gerektiği anlamına gelir. Revizyon gerekmesi haline ameliyatın üzerinden bir yıl geçtiğinden emin olması gerekir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>