Burun Revizyonu İle Sekonder Burun Ameliyatı Arasında Ki Fark Nedir?

Burun ameliyat sonrası iyileşme sürecinde ortaya çıkan minik kusurların düzeltilmesi maksadıyla gerçekleştirilen küçük işlemler olan burun revizyonları, yeni bir burun ameliyat ya da sekonder burun ameliyatı anlamına gelmez. Bazen mikro yağ enjeksiyonlarıyla küçük çaplı çöküntülerin giderilmesi bazen de direk kısmına kıkırdak ilave edilmesi gibi 10-15 dakikalık işlemler olan estetik burun revizyonları, sekonder burun ameliyatlarından çok farklıdır.

Sekonder burun ameliyatı; daha önce gerçekleştirilen bir burun ameliyatından sonra ortaya çıkan burun sırtının aşırı oyulması, çöküntüler, eğrilikler gibi şekil bozukluklarının düzeltilmesi için yapılan yeni bir burun estetiği ameliyatı demektir. Anatomisi ve kıkırdak yapısı bozulmuş bir burunun yeniden ameliyat edilerek düzeltilmeye çalışılması uzmanlık isteyen güç bir işken, minik kusurların giderilmesi için burun revizyonu yapılması sekonder burun ameliyatına göre çok daha basit işlemdir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>