burun-deviasyonu-çökme

Burun Ameliyatı Sonrasında Burunda Meydana Gelebilecek Çökmeler Hakkında

burun-deviasyonu-çökmeBurun ameliyatı sonrasında burunda çökme nedeni daha çok büyük deviasyon ameliyatından sonra meydana gelen bir komplikasyondur. Büyük deviasyon ameliyatı derken gerek kıkırdaktaki eğrilik ve gerekse kıkırdağın altındaki kemik yapılarla birlikte olan eğriliklerin düzeltilmesidir. Bu düzeltme  sonucu o bölgedeki desteğin azalması nedeni ile  burun uç bölgesinin arkasında ki bölgede meydana gelebilecek bir çöküntü söz konusu olabilir.  Bunu önlemek için o bölgeye yeterli kıkırdak ilavesinin yapılması gerekir. Bütün bunlara rağmen böyle bir durum meydana gelirse ki; bu tecrübeli bir cerrahın elinde nadir olarak meydana gelen bir olaydır, buraya sadece basitçe bir kıkırdak ilavesi ile sorun çözülebilir.  Özellikle Onur Erol tarafından geliştirilen  ve patentinide aldığı  kıkırdak enjeksiyonu ile buraya doğranmış kıkırdak, Turkish Delight şeklindeki kıkırdak beş dakikada enjekte edilip bu sorunda çözülebilir.

Ancak büyük teknik hatalar sonucu burnun kemiğinin çökmesi, burnun kenarının çökmesi, burnun tümünün çökmesi iyi bir plastik cerrahın elinde rastlanan bir olay değildir.

1 cevap
  1. Sonu
    Sonu says:

    İlk ameliyatım sıkıntılı gee7ti şuan bunumrda tıkanıklık ve et bfcyfcmesi son zamanlarda hafif şişme ve kızarıklık başladı bu durumda yeniden ameliyatmı olmalıyım yoksa ilae7 tedavisi ( antibiyotik ) ile gee7ermi ?

    Cevapla

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>