Burnunuz Çok Güzel, Kendi Burnunuz Mu Yoksa Ameliyatlı Mı?

1989 yılında Dr. Onur Erol tarafından geliştirilen, Avrupa Plastik Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen bir kongre sonrası dünya literatürüne Turkish Delight (Türk Lokumu) ismiyle giren burun ameliyat yöntemi sayesinde ameliyat olunduğu anlaşılmayan bir burun yapma şansı büyük oranda artmıştır. Hastadan çıkarılan kıkırdağın, burun sırtı ve ucunda kullanılmak üzere hazırlanması yani Türk Lokumu yapılmasını sağlayan bu teknik estetik cerrahide çığır açmıştır.

Ameliyatın ardından oluşabilecek sorunları minimum seviyeye indiren Turkish Delight yöntemi, doğal bir burun görünümü elde etme şansını hatırı sayılır düzeyde arttırmaktadır. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin temel gayesi, burun ameliyatı olduğunun anlaşılmaması ve ameliyat sonrasında burnun doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Turkish Delight tekniğiyle gerçekleştirilen burun ameliyatları sayesinde kişinin ameliyat olduğunun anlaşılmadığı, oldukça başarılı sonuçlar elde edebilmekteyiz.

Turkish Delight tekniğini bu kadar önemli hale getiren, yurtdışında görev yapan estetik cerrahların da bu yöntemi benimsemesi ve kendi hastalarında uygulamasıdır. Dünya estetik cerrahi literatürüne ilk defa Türk ismiyle anılan bir tekniğin girmesini sağlayan Prof. Dr. Onur Erol’un geliştirdiği bu yöntem, günümüzde dünyanın dört bir yanında kullanılmaktadır. Binlerce estetik cerrahın takip ettiği dergilerde ve bilimsel yayınlarda söz edilen Turkish Delight yöntemiyle hastanın ameliyat geçirdiğinin anlaşılmamasını sağlamak, çok daha kolay bir hale gelmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>